Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ewelina Weiss z kolejnymi medalami

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Kolejne ogromne sukcesy w zawodach bikini fitness odniosła mieszkanka gminy Włoszakowice Ewelina Weiss, która w ostatnim czasie uczestniczyła w imprezach krajowych oraz międzynarodowych.

W dniach 6-8 października Ewelina zdobyła pięci złotych medali w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski i Pucharze Polski, które odbyły się w Grodzisku Wielkopolskim. W Mistrzostwach Wielkopolski zwyciężyła w bikini juniorek open, bikini kobiet do 169 cm i bikini kobiet OPEN, natomiast w Pucharze Polski zwyciężyła w bikini kobiet powyżej 164 cm oraz bikini kobiet OPEN.

Sukces w w/w mistrzostwach dał Ewelinie Weiss przepustkę na turniej IFBB Arnold Sports Festival Europe, który odbył się w Madrycie w dniach 13-15 października. W stolicy Hiszpanii zawodniczka zwyciężyła w kategorii bikini junior (do 166 cm wzrostu), bikini junior overall oraz zdobyła srebrny medal w bikini senior.

Medale zdobyte podczas Pucharu Polski dały Ewelinie przepustkę na World Fitness & Bodybuilding Championship, które zostaną rozegrane w Santa Susanna w Hiszpanii na przełomie października i listopada br.

Warto wspomnieć, iż zawodniczka reprezentowała Polskę podczas zawodów IFBB GRAND PRIX MALTA, które miały miejsce na Malcie w dniach 23-24 września br. W tej imprezie zawodniczka odniosła triumf w trzech kategoriach tj. Junior Women’s Bikini 16-23 Years Open, Women’s Bikini up to 169 cm oraz w Women’s Bikini Overall.

Sukcesy odnoszone przez Ewelinę dowodzą, iż w pełni zasłużyła na tytuł Sportowca Roku 2022, który otrzymała podczas szóstej Gali Sportu będącej zwieńczeniem Plebiscytu Sportowego Gminy Włoszakowice.

Natalia John-Marcinkowska

***

Zawody bikini fitness to sportowa dyscyplina sylwetkowa, która dedykowana jest kobietom. Zawodniczki po długich i wyczerpujących przygotowaniach mają okazję zaprezentować swoje wyrzeźbione ciało na scenie. Warto pamiętać, że w tych zawodach nie chodzi o to, która kobieta ma większe mięśnie. Sędziowie biorą pod uwagę mięśnie, proporcje, wygląd skóry, makijaż, fryzurę oraz dodatki. Umiejętność wyeksponowania swoich autów i wypracowanych mięśni to nie lada wyzwanie, które również wymaga poświęcenia czasu oraz trenowania.