Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Strzelanie o Tarczę św. Huberta - Patrona Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

9 października br. Włoszakowickie Bractwo Kurkowe jak co roku zorganizowało pod patronatem Wójta Gminy Włoszakowice otwarty Turniej Strzelecki o Tarczę św. Huberta, patrona bractwa. Przy okazji w/w turnieju odbył się także 6 etap Turnieju Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego KBS RP.

W turnieju uczestniczyły siostry i bracia z bractw kurkowych z Dolska, Jutrosina, Kościana, Mieszkowa, Ponieca, Rydzyny, Rawicza, Kórnika, Skoków, Mosiny, Wolsztyna oraz Śmigla. Po emocjach strzeleckich przyszedł czas na ogłoszenie wyników, które przedstawili Starszy - brat Ryszard Bura oraz strzelmistrz brat Jerzy Mierzyński. Nagrody, również w imieniu Okręgu Leszczyńskiego wręczył brat Szczepan Robert Karkosz – Prezes Okręgu a w imieniu sponsorów z LOK p. Stanisław Andrzejewski prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK Leszno.
Tarczę św. Huberta zdobył brat Krzysztof Chraplewski z bractwa w Mosinie, drugie miejsce brat Marek Balcerek z bractwa w Jutrosinie a trzecie brat Mateusz Głowacz z bractwa w Rydzynie.
A oto pozostałe wyniki:
Tarcza Wójta Gminy Włoszakowice:
I – Mikołaj Koteras z bractwa w Skokach; II – Jacek Gilewski z bractwa w Poniecu; III – Mateusz Głowacz z bractwa w Rydzynie.
Tarcza Sponsora Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK Leszno:
I – Jerzy Mierzyński z bractwa we Włoszakowicach; II – Mateusz Głowacz z bractwa w Rydzynie; III – Andrzej Kuźma z bractwa w Rydzynie.
Tarcza Sponsora Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK Święciechowa:
I – Stefan Smoła z bractwa w Rawiczu; II – Mikołaj Koteras z bractwa w Skokach; III – Patryk Szymczak z bractwa w Kościanie.
Tarcza Charytatywna dla Kacperka:
I – Mateusz Głowacz z bractwa w Rydzynie; II - Jacek Gilewski z bractwa w Poniecu; III – Wojciech Martuzalski z bractwa w Mieszkowie.
Strzelanie do zapadek:
I – Szczepan Robert Karkosz z bractwa w Rawiczu; II – Mateusz Głowacz z bractwa w Rydzynie; III – Ryszard Bura z bractwa we Włoszakowicach.
Tarcza punktowa – z karabinu:
I – Mateusz Głowacz z bractwa w Rydzynie; II – Jan Ciszewicz z bractwa w Dolsku; III – Ryszard Bura z bractwa we Włoszakowicach.
Tarcza punktowa – z pistoletu:
I – Mikołaj Koteras z bractwa w Skokach; II – Patryk Szymczak z bractwa w Kościanie; III – Stefan Smoła z bractwa w Rawiczu.
Ostatnią konkurencją było strzelanie do kura. Zwycięzcą w tej konkurencji został Marek Balcerek z Jutrosina, II – Małgorzata Maciejewska z Jutrosina, III – Piotr Cuprych również z Jutrosina.
Ponadto Włoszakowickie Bractwo Kurkowe było gospodarzem ostatniego w tym roku etapu Grand Prix Okręgu Leszczyńskiego KBS RP w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w którym udział wzięło 6 drużyn z Okręgu. Zwycięzcą w kategorii drużynowej została drużyna z Włoszakowic w składzie: Ryszard Bura, Ryszard Dudek i Jerzy Mierzyński. W kategorii indywidualnej tryumfował Ryszard Bura z Włoszakowic.
Turniej strzelecki możemy zaliczyć do bardzo udanych. Dochód z tarczy charytatywnej przekażemy na konto Kacperka w Siepomaga.
Włoszakowickie Bractwo Kurkowe organizuje co roku trzy turnieje otwarte: w maju, lipcu oraz w październiku. Na tych turniejach zawsze mile widziani będą także strzelcy niezrzeszeni w bractwach kurkowych.
Starszy Włoszakowickiego Bractwa
Kurkowego Ryszard Bura

Brak wydarzeń

button GTS

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR