Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility XXX Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi im. Józefa Lipowego w Bukówcu Górnym

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

Drugi dzień Gminnej Majówki to tradycyjne zawody konne na hipodromie w Bukówcu Górnym. W tym roku dopisała pogoda oraz frekwencja zarówno zawodników jak i kibiców.

Tuż przed rozpoczęciem zawodów przez Bukówiec Górny przejechał korowód złożony z uczestników imprezy. Na plac zawodów powożący zostali wprowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Blue Brass Band i Mażoretki Twins. Ceremonia otwarcia rozpoczęła się od odegrania Mazurka Dąbrowskiego i Warszawianki przez orkiestrę oraz wciągnięcia flagi państwowej na maszt przez członków OSP w Bukówcu Górnym. Po powitaniu gości, wśród których obecni byli między innymi Przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz, sołtys Bukówca Górnego Tadeusz Malepszy, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oficjalnie otworzył zawody. W swoim przemówieniu wójt podkreślił wkład wielu osób w organizację zawodów i podziękował wszystkim za 30 lat organizacji zawodów. W dowód uznania wręczył najbardziej zaangażowanym osobom i instytucjom pamiątkowe statuetki.

Po odprawie sędziego głównego Krzysztofa Rembowskiego przystąpiono do pierwszych startów. W tym roku gospodarz toru Mirosław Konarczak przygotował 17 bramek, w tym tradycyjną już górkę, mostek i przejazd przez wodę. W zawodach udział wzięło 37 powożących. Poniżej prezentujemy „pierwsze trójki” w poszczególnych kategoriach:

Pary Konie Duże

 1. Przemysław Hartlieb
 2. Łukasz Hałupka
 3. Tadeusz Andrys

Pary Kuce

 1. Dominika Rimke
 2. Jarosław Bartkowiak
 3. Karolina Rimke

W biegach memoriałowych kolejność prezentowała się następująco:

Pary Konie Duże

 1. Łukasz Hałupka
 2. Przemysław Hartlieb
 3. Tadeusz Andrys

Pary Kuce

 1. Jarosław Bartkowiak
 2. Dominika Rimke
 3. Karolina Rimke

Pełne wyniki dostępne są na stronie zawodykonne.com.

Podczas ceremonii zakończenia nagrodzono wyżej wymienione trójki pucharami oraz bonami, najsłabsi z kolei otrzymali worek paszy dla koni. Ponadto puchary za najwyższe miejsce w klasyfikacji gminy Włoszakowice otrzymali Łukasz Hałupka z Grotnik oraz Adrian Zając z Bukówca Górnego. Tytuł Najlepiej prezentującego się zaprzęgu komisja w składzie Witold Piotrowski i Zofia Dragan przyznała Darii Brambor. Całą imprezę uświetniły pokazy Dominiki Rimke, Łukasza Strzelczyka i Roberta Zająca, którzy wystartowali zaprzęgami oraz pokaz western w wykonaniu Apolinarski Group. Na licznie zgormadzonych kibiców czekało wiele atrakcji, jak choćby stoiska z przygotowanymi posiłkami przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, promocyjne gadżety, konkurs wiedzy z historii zawodów oraz miejsca zabawy dla dzieci.

Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z sołtysem i radą sołecką Bukówca Górnego, Powiatowe Koło Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Lesznie, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach i Ochotniczą Straż Pożarną w Bukówcu Górnym. Impreza objęta była Honorowym Patronatem Wójta Gminy Włoszakowice.

Arkadiusz Szymczak

Zdjęcia Adam Marciniak

Brak wydarzeń

button GTS

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR