Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zapowiedź 11 Listopada w Gminie Włoszakowice

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner

11 Listopada w naszej gminie zapowiada się niezwykle ciekawie. Szereg imprez o charakterze sportowym, rekreacyjnym oraz kulturalnym zorganizawanych przez różnie podmioty sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już 9 listopada. W tym dniu odbędzie się jubileuszowy XXV Rajd Jesienny. Wydarzenie zoragnizowane przez MKKT-PTTK "Łaziki" Włoszakowice rozpocznie się o godzinie 9:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach, skąd uczestnicy wyruszą do Szkoły Podstawowej w Krzycku Wielkim. 

Ragulamin XXV Rajdu Jesiennego

Również 9 listopada Klub Sportowy KOŁOWNIK Włoszakowice zaprasza na rajd. II edycja Rowerowego Rajdu Niepodległościowego z Kołownikiem rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 12. Miejscem zbiórki jest platan rosnący we włoszakowickim parku. Organizatorzy zapewniają o tempie oraz trasie rekreacyjnej. Nie trzeba się zapisywać wcześniej - wystarczy 9 listopada pojawić się na miejscu zbiórki. 

Wydarzenie na FB - dodatkowe informacje

10 listopada dyrektor, nauczyciele oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim zapraszają na Stu Recytatorów - II Maraton Poetycki. Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło aż 123 recytatorów, którzy prezentowali się na scenie krzyckiej sali przez kilka godzin. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 16. Miejscem wydarzenia ponownie będzie sala wiejska w Krzycku Wielkim - ul. Szkolna. 

Wydarzenie na FB - dodatkowe informacje

W Dzień Narodowego Święta Niepodległości - 11 Listopada - do wyboru będzie kilka wyfdarzeń. O godzinie 10 rozpocznie się Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym we Włoszakowicach. Około godziny 11:45 spod Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym tradycyjnie wyruszy kolumna jeźdzców i zaprzegów konnych. Wśród uczestników nie zabraknie postaci historycznych - bardziej znanych takich jak Marszałek Józef Piłsudski czy Premier Ignacy Jan Paderewski oraz lokalnych: Franciszek Kaczmarek czy Apolonia Prałat.

Planowany czas przejazdu:

11:45 wyjazd z Bukówca Górnego w stronę Włoszakowic
12:10 wjazd do Grotnik na ul. Wiejską
12:15 przejazd koło sali wiejskiej w Grotnikach (bez zatrzymywania)
12:20 wjazd do Włoszakowic - ul. Grotnicka
12:38 wjazd na ul. 11 Listopada
12:55 złożenie kwiatów pod tablicą upomiętniającą rozstrzleanych 21 października 1939 r.
13:00 przyjazd pod Pałac Sułkowskich 
13:45 wyjazd spod Pałacu 
14:00 wjazd na ulicę Jana Wańskiego w Bukówcu Górnym
14:25 wjazd na ulice Powstańców Wielkopolskich (od strony Boguszyna i Sądzi)
14:30 zakończenie przejazdu pod salą WDK

O godzinie 18 w Sali Balowej Hotelu Toscania we Włoszakowicach odbędzie się niezwykły koncert "Z piosenką polską przez lata". Podczas tego wydarzenia usłyszeć będzie można polskie utwory z ostatniego 50-lecia. Wstęp wolny.

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zaprasza Wójt Gminy Włoszakowice Roebrt Kasperczak.

Tego samego dnia miłośnicy turystyki pieszej mogą wziąć udział w Pieszym Rajdzie Niepodległościowym Śladami Bartka z Piekła organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa. Start zaplanowano na godzinę 11. Uczestnicy wyruszą spod Ośrodka Jeździeckiego KALUMET i podążą w stronę Dominic. Metą rajdu tradycyjnie będzie Kopiec Wilsona. 

Serdecznie zaprszamy do skorzystania z powyższych form aktywności. Przypominamy również o oflagowaniu domów.

AS

marszbartka2019.jpgplakat_11_listopada_2019-1.jpgrec.jpg