Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wicemistrzowie Świata i Europy oraz Mistrzowie Polski uświetnili Galę Sportu

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
sobota, 16 marzec 2024 17:16

Wicemistrzowie Świata i Europy oraz Mistrzowie Polski uświetnili Galę Sportu Wyróżniony

Po raz siódmy mieszkańcy Gminy Włoszakowice i nie tylko mogli uczestniczyć w zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gali Sportu. Tego wieczoru osoby związane ze sportem oraz naszą gminą zostały nagrodzone w związku z zakończonym Plebiscytem Sportowym Gminy Włoszakowice.

Wydarzenie rozpoczęło się od  występu leszczyńskiego zespół ATMOSPHERE. Następnie prowadzący Galę Arkadiusz Szymczak - kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji powitał wszystkich obecnych, wśród których znaleźli się między innymi Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak, Sekretarz Gminy Włoszakowice Karolina Chlebowska, Przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz, Radni Rady Gminy Włoszakowice, Skarbnik Gminy Włoszakowice Monika Ławecka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Tomasz Furmańczak, członkowie Kapituły, laureaci z osobami towarzyszącymi, prezesi klubów sportowych oraz dyrektorzy szkół.

Po krótkim wstępie przystąpiono do nagradzania w poszczególnych kategoriach. Podobnie jak w latach ubiegłych o zwycięstwie w danej kategorii decydowały głosy członków Kapituły. Głosujący SMS-ami wybrali za to najpopularniejszych w poszczególnych kategoriach.

Kategoria Impreza Roku to jedyna kategoria, gdzie zwycięzca zdobył uznanie zarówno w głosowaniu Kapituły jak i głosowaniu SMS-owym. Imprezą 2023 roku oraz Najpopularniejszą Imprezą został 37. Bieg Sokoła. W imieniu organizatora Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Bukówcu Górnym nagrodę odebrał prezes Jan Kot.

W kategorii Impreza 2023 kolejne miejsca zdobyły wydarzenia:

2 miejsce - 19. Mistrzostwa Gminy Włoszakowice w narciarstwie alpejskim i snowboardzie
3 miejsce - I Cross Smolarza
4 miejsce - Edukacja przez Szachy w Szkole – UKS przy ZSO Włoszakowice
5 miejsce - Regaty o Puchar Wójta Gminy Wloszakowice – Stowarzyszenie Sportowe Dziewiąta fala
6 miejsce - Powstańczy Goniec – KS KOŁOWNIK Włoszakowice
7 miejsce - Memoriał im. ppor. Lek. Wet. Piotra Kaminiarza - Klub Jeździecki KALUMET Boszkowo
8 miejsce - Turniej w kopa im. Edmunda Lipowego

W kategorii Najpopularniejsza Impreza 2023 kolejne miejsca przypadły:

2 miejsce - Powstańczy Goniec
4 miejsce - Regaty o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice
5 miejsce - Turniej w Kopa im. Edmunda Lipowego
6 .miejsce - 19. Mistrzostwa Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
7 miejsce - V Finał Wojewódzki edukacja przez Szachy w Szkole
8 miejsce - Memoriał Jeździecki im. ppor. Lek. Wet. Piotra Kaminiarza

Kapituła przyznała również dwie Nagrody Specjalne za wkład w rozwój sportu gminnego oraz promowanie sportu i gminy Włoszakowice. Pierwszą z nich został uhonorowane MKKT-PTTK Łaziki WŁOSZAKOWICE. Statuetkę z rąk wójta odebrał Kazimierz Jankowiak.
Druga Nagroda Specjalna trafiła do Nadleśnictwa Włoszakowice, nagrodę odebrał Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Tomasz Furmańczak.

W kategorii Trener 2023 pierwsze miejsce zdobył Tomasz Gorwa – trener UKS „Dragon” Długie Stare. Na kolejnych miejscach znaleźli się:

2 miejsce - Hubert Szkudelski (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)
3 miejsce - Mikołaj Poloch (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
4 miejsce - Łukasz Maciąg (TG „Sokół” Włoszakowice)
5 miejsce - Przemysław Skrzypczak (Akademia Piotra Reissa Włoszakowice)

Najpopularniejszym Trenerem 2023 został Przemysław Skrzypczak. Na kolejnych miejscach w tej kategorii uplasowali się:

2 miejsce - Mikołaj Poloch
3 miejsce - Łukasz Maciąg
4 miejsce - Hubert Szkudelski
5 miejsce - Tomasz Gorwa

W kategorii Młodzieżowiec 2023 pierwsze miejsce zdobył Wicemistrz Europy Kacper Mania (Unia Leszno). Na kolejnych miejscach znaleźli się:

2 miejsce - Marcin Antoszewski (UKS „Dragon” Długie Stare)
3 miejsce - Maria Pracharczyk (LKLA Krokus Astromal Leszno/OKS SKRA Warszawa)
4 miejsce - Jan Pracharczyk (LKLA Krokus Astromal Leszno/OKS SKRA Warszawa)
5 miejsce - Jakub Pracharczyk (LKLA Krokus Astromal Leszno/OKS SKRA Warszawa)
6 miejsce - Zuzanna Michalewicz (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
7 miejsce - Lena Owsianna (UKS przy ZSO Włoszakowice)
8 miejsce - Jagoda Grześkowiak (MKS JUVENIA Puszczykowo)
9 miejsce - Maciej Lecki (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)
10 miejsce - Nikodem Lorenz (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)
11 miejsce - Mikołaj Wawrzyniak (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
12 miejsce - Tomasz Michalewicz (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
13 miejsce - Tobiasz Kotecki (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)
14 miejsce - Jan Ciesielski (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)
15 miejsce - Maksymilian Jabłoński (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
16 miejsce - Szymon Tajchert (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)

Najpopularniejszym Młodzieżowcem 2023 został Szymon Tajchert. Na kolejnych miejscach znaleźli się:

16 miejsce - Jakub Pracharczyk

W ostatniej kategorii uhonorowano sportowców. Sportowcem 2023 został Wicemistrz Świata oraz Mistrz Europy Damian Ratajczak – zawodnik Unii Leszno. Następne miejsca zajęli:

2 miejsce - Łukasz Strzelczyk (Ranczo Rubin)
3 miejsce Kacper Pludra (GKM Grudziądz)
4 miejsce - Tomasz Pawłowski (TG „Sokół” we Włoszakowicach)
5 miejsce - Dominik Kaczmarek (Rybczyński Bikes Team)
6 miejsce - Leszek Zając (TG „Sokół” w Bukówcu Górnym”
7 miejsce - Joachim Ławecki (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)
8 miejsce - Bartosz Przydróżny (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)
9 miejsce - Joanna Sobczyk (TG „Sokół” w Bukówcu Górnym)
10 miejsce - Renata Skorupińska (TG „Sokół” we Włoszakowicach)
11 miejsce - Agnieszka Bajon (Szoguny Krzycko Wielkie)
12 miejsce - Paweł Knop (KS KOŁOWNIK Włoszakowice)
13 miejsce - Wiktor Mejza (SPR Wł-ce/ MTS Aktywne Włoszakowice)

Najpopularniejszym Sportowcem 2023 została Joanna Sobczyk. Na kolejnych miejscach uplasowali się: