Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w Szachach

Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
poniedziałek, 11 marzec 2024 14:28

Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w Szachach Wyróżniony

W dniach 9-10 marca w Poznaniu odbył się turniej szachów błyskawicznych w ramach Edukacyjnych Targów. W turnieju wzięło udział 30 zawodników z Włoszakowic.

Zawodnicy z Włoszakowic wywalczyli łącznie 7 medali: Zosia Frankowska srebrny medal w kategorii klas 3, Witold Zielinowski brązowy medal w kategorii klas 5, Liliana Jastrzębska złoty medal klasy 4, Julka Włodarczyk złoty medal klasy 7, Lena Owsianna złoty medal klasy 8, Blanka Mierzyńska złoty medal w kategorii klas 1 szkół ponadpodstawowych oraz Tobiasz Walkowski srebrny medal klas 3 szkół ponadpodstawowych.
Wsparcia przy organizacji wyjazdu udzielił Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach.

W drugim dniu rozgrywek w ramach Targów Edukacyjnych rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Drużynowych Szkół.
Mikołaj Biegański i Magdalena Ratajczak wywalczyli w turnieju drużynowo srebrny medal, identyczny wynik uzyskała drużyna w składzie Blanka Mierzyńska i Gabriela Zielinowska, która wywalczyła srebrny medal. Dodatkowo Mikołaj Biegański i Magdalena Ratajczak uzyskali wyróżnienie dla najlepszej pary mieszanej, a Gabriela Zielinowska i Blanka Mierzyńska dla najlepszej pary kobiecej.
Wśród najmłodszych pierwsze miejsce w kategorii par dziewczęcych zajęły Paulina Jastrzębska i Zofia Frankowska.

Natalia John-Marcinkowska na podstawie informacji przesłanych przez Wiesławę Walkowską