Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wyścig ku pamięci młodych Powstańców Wielkopolskich

 Herb Gminy Włoszakowice - link      Ikona Bip - link      Ikona Facebook - link

ułatwienia dostępu
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - Baner
poniedziałek, 25 marzec 2024 13:40

Wyścig ku pamięci młodych Powstańców Wielkopolskich Wyróżniony

23 marca Stowarzyszenie Klub Sportowy „KOŁOWNIK” zorganizowało w okolicy miejscowości Dominice wyścig rowerowy MTB „Powstańczy Goniec” w ramach cyklu „Kołowanie z Kołownikiem”. Chęć startu w imprezie zdeklarowało prawie 74 zawodników w wieku od 5 do 16 lat. Trasa przebiegająca duktami leśnymi dla najmłodszych uczestników wynosiła 400 metrów, a dla bardziej doświadczonych maksymalna długość trasy liczyła 10,8 km.

Celem wyścigu było upamiętnienie dzieci i młodzieży uczestniczących w Powstaniu Wielkopolskim, kultywowanie pamięci o zasłużonych dla Gminy Włoszakowice oraz promocja sportu kolarskiego wśród dzieci i młodzieży.

Wsparcia imprezie udzielili Gmina Włoszakowice, Nadleśnictwo Włoszakowice, Wielkopolski Związek Kolarski, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego – Koło Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wyścig podzielony został na następujące kategorie wiekowe, w których najlepsi okazali się:

Kategoria Skrzaty Dziewczęta (2016-2017)
1 Augustyniak Alicja
2 Lipowa Jagoda

Kategoria Skrzaty Chłopcy (2016-2017)
1. Beba Olaf
2. Adamczewski Wojciech
3. Kubicki Jan

Kategoria Krasnale Dziewczęta i Chłopcy (2018-2019)
1. Pawłowski Michał
2. Sobkowiak Ignacy
3. Augustyniak Stanisław

Kategoria Młodszy Żak (2014-2015)
1. Hyży Mateusz
2. Beba Miron
3. Hoza Piotr

Kategoria Młodsza Żakini (2014-2015)
1. Rozmus Hanna
2. Jabłońska Maja
3. Roszak Iga

Kategoria Żak (2012-2013)
1. Jankowiak Wojciech
2. Skowroński Aleks
3. Piórkowski Jakub

Kategoria Żakini (2012-2013)
1. Maciejewska Dominika
2. Falbierska Klara
3. Janiszewska Maja

Kategoria Młodzik (2010-2011)
1. Grygiel Jakub
2. Michalewicz Tomasz
3. Pastor Jakub

Kategoria Młodziczka (2010-2011)
1. Sznura Zuzanna
2. Kasperska Julia

Kategoria Junior Młodszy (2008-2009)
1. Tycner Bartosz
2. Bilski Michał
3. Szymański Konrad

Kategoria Juniorka Młodsza (2008-2009)
1. Skorupińska Dominika

Komplet wyników dostępny jest na stronie wynikizawodow.eu

Dekoracji najlepszych dokonali m.in. Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego – Koło Włoszakowice Maria Rzeźniczak, właściciel firmy MALKOR Grzegorz Orłowski, sołtys miejscowości Dominice Mateusz Krystians, oraz przedstawiciele KS KOŁOWNIK Włoszakowice - Mikołaj Poloch, Barabara Dąbkowska oraz Monika Michalewcz. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Imprezę prowadził Grzegorz Brzechwa - znany kolarz, organizator imprez rowerowych oraz inicjator powołania Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

Natalia John-Marcinkowska
zdj. Arkadiusz Szymczak, Adam Marciniak

Czytany 393 razy
5 Kwi
Zajęcia Tenisa Ziemnego
05 04 05:00 - 26 04 06:00
19 Kwi
III kolejka Ligi Gminnej
19 04 19:00 - 21:00
Zobacz wszystkie Dodaj wydarzenie

kalendarz

Mapa tras rowerowych

Mapa atrakcji turystycznych

Stacja Meteo w Boszkowie

Rodo flaga Uni Europejskiej

ETR